Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

říjen 2019

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28

Po

  • Noční prohlídka kostela sv. Mikuláše
29 30 31

Kulturní akce

říjen 2019

17

říjen


Legendární trampská skupina Hop Trop slaví vyprodanými koncerty Čtyřicátou sezónu!

Hraje v původním složení, písničkář Jaroslav Samson Lenk - devítistrunná kytara a zpěv, Ladislav Huberťák Kučera - šestistrunná kytara a zpěv, a Jaromír Šroub Vondra - kontrabas a zpěv, beze změny v obsazení celých čtyřicet let, což je zřejmě, nejen republikový, rekord.

Na koncertu v královéhradeckém Adalbertinu se můžete těšit na výběr hitových písní, které zlidověly (Tři kříže, Amazonka, Jonatán, Vodácká holka a mnoho dalších, včetně nových songů.)

18

říjen


Kurzy tance a společenské výchovy v ADALBERTINU mají bohatou tradici a jsou vedeny na vysoké společenské úrovni. Veškeré obavy nechte stranou, jelikož společenský tanec slouží především k pobavení.
Oblečení ale zvolte tradiční pro tuto společenskou událost. Pánové společenský oblek, bílou nebo jednobarevnou košili, motýlka nebo vázanku, společenskou obuv, vhodnou pomůckou jsou bílé rukavičky (nejsou však podmínkou). Dámy pak na vyučovací lekce společenské šaty nebo sukně a halenky, na prodloužené a věneček zvolte slavnostnější večerní oblečení.
V tanečních kurzech v ADALBERTINU budou vyučovat taneční mistři Miroslav a Vladimíra Francovi z Hradce Králové.

19

říjen


19. října - sobota od 10:00 hodin, Studio A - Adalbertinum
ČERVENÁ KARKULKA
Loutkové představení nabídne pod společným názvem dvě pohádky. V té první pohádce O ČERVENÉ KARKULCE dobro zvítězí nad zlem, tak jak to má být. Lstivý a zlý vlk je po zásluze potrestán a hodný myslivec zachrání babičku i Karkulku. Nebudou chybět ani rytmické písničky. Druhá, KRABIČKOVÁ POHÁDKA, má jednoduchý příběh, ve kterém vystupuje král Krabicius, princezna Krabička, babice Krabice a drak Krabičák. Pohádka slouží jako cvičení na správnou výslovnost. Celé představení je vhodné pro děti od čtyř let, a účinkuje v něm Malé divadélko Praha. V SÁLE JE VOLNÝ ZASEDACÍ POŘÁDEK.

20

říjen


JAK SE VYDAL DO SVĚTA HONZA ZVANÝ POPLETA

20.října - neděle od 10:00hodin, Studio A - Adalbertinum
Loutková muzikálová komedie je variací na klasické úsměvné téma hloupého Honzy. Popleta však na rozdíl od něj zlaté žezlo třímat nebude. Nebo je snad v zájmu lidí, aby nám vládli popletení králové? Neměli bychom dopustit, aby si děti myslely, že kdejaký pecivál dosáhne až na nejvyšší metu. Hrdina našeho příběhu sice není líný ani hloupý, leč všechno své snažení pokaždé pomotá, a ke zdárnému konci dospěje náhodou. Panovnické povinnosti mu tak navždy zůstanou zapovězeny. Ale žádné strachy, má dobré srdce a to je důvod, pro který se do něj zamiluje princezna. Inu, tak to ve světě chodí, někdy vrána k vráně sedá, někdy se přitahují protivy. Pohádku pro děti od tří let přiveze autorské
divadlo Piškot z Prahy
. V SÁLE JE VOLNÝ ZASEDACÍ POŘÁDEK.
Délka trvání: 45 minut Vstupné: 70 Kč

21

říjen


21. 10. pondělí od 18:00 hodin, Studio A - Adalbertinum

GRUZIE - EVROPA NEBO ASIE?
Promítá Bára Kolouchová z CK Adventura.
Gruzie odpradávna stojí na pomezí Evropy a Asie. Je paradoxní, že jedna z nejstarších křesťanských zemí na světě je neustále konfrontována s asijským pohledem na svět. V 21. století se tyto rozdíly stávají stále markantnějšími...

22

říjen