Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové

KALENDÁŘ AKCÍ

duben 2020

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25

So

 • Nekomentované prohlídky kostela sv. Mikuláše
  KOSTEL SV. MIKULÁŠE
26
27 28 29 30

Kulturní akce

duben 2020

1

duben


Možnost výhodně prodat a nakoupit jarní a letní dětské oblečení (do vel. 164), dětskou obuv (do vel. 38), hračky, knížky, sportovní potřeby, těhotenské oblečení a potřeby pro kojení. Objemné věci (kočárky, kola...) lze nabízet pouze formou písemného inzerátu. Nepřijímáme šatstvo do charitní sbírky s výjimkou adresné pomoci v rámci projektu Sedmikráska pomáhá. Manipulační poplatek je 2 Kč za nabízenou věc, z prodaných věcí si účtujeme 15%. Výnos bude použit na provoz KRC Sedmikráska.
 • Příjem věcí: Úterý 31. března 2020 od 8.00 do 18.00  hodin.
 • Prodej věcí: Středa 1. dubna 2020 od 8.00 do 18.00 hodin.
 • Výdej neprodaných věcí: Čtvrtek 2. dubna 2020  16.00 až 18.00 hodin a pátek 3. dubna 2020 7.00 až 9.00 hodin.

1

duben


Zveme Vás na kváskový kurz v příjemném prostoru Bazalky. Kurzem Vás provede ing. Jana Berková, která 9 let žije s Kváskem a napsala o něm už 4 vymazlené kváskové kuchařky. (3 z nich si můžete již nyní zakoupit v Bazalce.) Ze zájmu o zdravé stravování se jí stalo povolání kváskové spisovatelky a lektorky kurzů.
 • CO VÁS NA KURZU ČEKÁ?
  •  Dozvíte se vše o kvásku a jeho použití na pečení i vaření.
  •  Zaděláte si těsto na svůj hnětený chleba a budete si ho umět doma upéct. Inspirujete se k obměnám chutí a tvarů chleba.
  •  Užijete si ochutnávku upečeného a pařeného pečiva.
 •  Odnesete si 7,5letý kvásek živý i sušený a spoustu praktických informací a rad.
 • Počet míst je omezen.
 • Kurzovné je 850 Kč
 • Přihlášky:
  • na kvaskovakucharka@seznam.cz nebo tel: 732 286 192.
  • na e-mail Vám pošleme podrobné informace o náplni a co s sebou. Děti, které nebudou rušit ostatní mohou přijít také. :-)
 • https://www.facebook.com/events/2539670622937007/

1

duben


Originální retrokomedie o dospívání v socialismu, jejíž nedílnou součástí je i dobová "pop music"
Spolu s hlavním hrdinou, známým průšvihářem Norbertem Intribusem, se ocitneme například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, u splavu, v nemocnici nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku. Nedílnou součástí inscenace je dobová „pop music“, vysílání Československé televize a odborný pohled na psychický vulkanismus.
To, že je Normální debil divácky atraktivním titulem, jsme si ověřili už v květnu roku 2015, kdy jsme jej uvedli jako scénické čtení v rámci cyklu INprojekty. Nyní máte možnost vychutnat si originální retrokomedii plnou nadsázky i nostalgie na Malé scéně ve dvoře jako plnohodnotnou inscenaci.
Režie: Robert Bellan
více na www.vcd.cz

1

duben


Originální retrokomedie o dospívání v socialismu, jejíž nedílnou součástí je i dobová "pop music"
Spolu s hlavním hrdinou, známým průšvihářem Norbertem Intribusem, se ocitneme například v socialistické domácnosti, ve škole, na fotbalovém hřišti, u splavu, v nemocnici nebo třeba i na překvapivě hřbitovním sexuálním večírku. Nedílnou součástí inscenace je dobová „pop music“, vysílání Československé televize a odborný pohled na psychický vulkanismus.
To, že je Normální debil divácky atraktivním titulem, jsme si ověřili už v květnu roku 2015, kdy jsme jej uvedli jako scénické čtení v rámci cyklu INprojekty. Nyní máte možnost vychutnat si originální retrokomedii plnou nadsázky i nostalgie na Malé scéně ve dvoře jako plnohodnotnou inscenaci.
Režie: Robert Bellan
více na www.vcd.cz

2

duben


 • Hudebně- literárně, kulturně- zájmové odpoledne, čtvrtky začátky od 15,00 hodin v Klubu MÁNESOVA , otevřeno od 14,30 hodin Mánesova ul. č.p. 780 Hradec Králové.
 • Marvan tel. 604 899 849 email: filatelie@filatelie-marvan.cz

2

duben


 • první čtvrtek v kalendářním měsíci od 16,00 hodin v Klubu Mánesova, můžete si přinést a nechat, zdarma ověřit, ocenit hodnotu Vaší filatelistické sbírky- poštovních známek. Poradit se jak sbírat poštovní známky. Po domluvě je možný i jiný termín.
 • hudebně- literárně, kulturně- zájmové odpoledne, Klubu MÁNESOVA , otevřeno od 14,30 hodin Mánesova ul. č.p. 780 Hradec Králové

2

duben


Přijďte se podívat, jak dokázali zpracovat příběhy pamětníků studenti středních škol a gymnázií z měst Jičín, Trutnov, Náchod, Dobruška a Hradec Králové!

3

duben


Tradiční setkání muzikantů a přátel hudby.

3

duben


BENEFIČNÍ KONCERT
PRO DĚTSKÝ DIAGNOSTICKÝ ÚSTAV V HRADCI KRÁLOVÉ
Hector Berlioz Římský karneval, předehra op. 9
Sergej Vasiljevič Rachmaninov Ostrov mrtvých, symfonická báseň podle obrazu Arnolda Böcklina op. 29
Dmitrij Šostakovič Symfonie č. 10 e moll op. 93
Filharmonie Hradec Králové
Dirigují studenti Zürcher Hochschule der Künste
prof. Johannes Schlaefli a prof. Ulrich Windfuhr um. garanti

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!

4

duben


Pro značný ohlas veřejnosti z předchozích let přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu. V sobotu 7. března se můžete vypravit v letošním roce poprvé na pěší zónu v ulici Letců vedle OC ATRIUM. Tam budete moci mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do 31. října. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Další termíny farmářsko potravinářských trhů v roce 2020:
4. dubna
18. dubna
2. května
16. května
30. května
13. června
27. června
11. července
25. července
8. srpna
22. srpna
5. září
19. září
3. října
17. října
31. října

4

duben


 • PEDIK - PROUTÍ – velikonoční košík - Pomůcky: nůžky, dřevěné korálky, ručník, pomůcky k zakoupení na místě
 • PALIČKOVÁNÍ - Pomůcky: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, papír, háčkovací příze. 
 • Informace o lekcích – Monika Lemberková, tel.:604 994 913, e-mail: monikaerbenova@seznam.cz
 • www.slthk.cz 
 • www.adalbertinum.cz
 • Program je realizován za podpory Statutárního města Hradec Králové

4

duben


Přestože se zamýšlená asanace starého města Hradce Králové v roce 1938 nerealizovala, neznamená to, že by na starém městě nerostla moderní architektura. Procházka ukáže, jak se po roce 1900 moderní architektura prosazovala v historickém jádru města, i když se to neobešlo bez několika skandálů – ať už se to týkalo Gočárova železobetonového schodiště, Fultnerova Špalkova obchodního domu, Záložního úvěrního ústavu (dnešní galerie) nebo dostavby spořitelny. Součástí bude také komentovaná prohlídka budovy Galerie moderního umění.
 • Královéhradecký architektonický manuál (KAM) je odborně-popularizační databáze, která podává ucelený přehled o architektuře, architektonických úlohách, stylovém rejstříku, umělecké výzdobě a urbanismu Hradce Králové.  Unikátní on-line databáze dokumentuje moderní architekturu, známé stavby i dosud neobjevené a skryté klenoty, architekty, stavitele a cenná veřejná prostranství a parky, bez nichž si charakter města neumíme představit. Jednotlivé medailony doprovází současná i archivní fotografická dokumentace. Jako doprovodný program jsme si pro vás připravili sérii tematických komentovaných procházek, jejichž odborného výkladu se ujme Ladislav Zikmund-Lender, historik umění a garant projektu KAM.
 • https://kam.hradcekralove.cz/

4

duben4

duben


Zpříjemněte si první soboty v měsíci (kromě září) pohledem na do noci se probouzející Hradec.Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky, ale také rozzářené linie dopravních tepen a "světelné majáky" na obzoru.
 • Otevřeno bude následujícím způsobem
  • Leden - Březen : otevřeno nepřetržitě 9:00 až 22:00
  • Duben - Září : otevřeno od 9:00 do 18:00 a od 20:00 do 23:59
  • Říjen - Prosinec : otevřeno nepřetržitě od 9:00 do 22:00
 • https://www.facebook.com/events/547714775815358/

5

duben5

duben


Choreografie: Liam Scarlett podle Maria Petipy a Lva Ivanova Hudba: Petr Iljič Čajkovskij Dodatečná choreografie: Frederick Ashton Produkce: Liam Scarlett Scénická a kostýmní výprava: John Macfarlane Světelný design: David Finn Dirigent: Koen Kessels Znovu se vrací slavná inscenace Labutího jezera v choreografii Liama Scarletta z roku 2018. Scarlett vycházející z odkazu Maria Petipy a Lva Ivanova, dodatečná choreografie Fredericka Ashtona i velkolepá výprava Johna Macfarlana vdechují nový život pravděpodobně nejznámějšímu a nejoblíbenějšímu klasickému baletu. Ve věčném příběhu osudové lásky, mistrovském díle naplněném kultovními okamžiky, se zaskví celý soubor. Symfonický charakter Čajkovského první baletní partitury je skvěle propojen s vynikající choreografii, od velkého pas de deux prince Siegfrieda a Odilie až k tanci labutí na břehu jezera. Účinek opojné směsi podívané a vroucí vášně je neodolatelný.

6

duben


Představte si, že o něčem sníte celý svůj život. Že v sobě roky hledáte odhodlání a sílu vydat se za svým velkým snem. Čekáte na akci na letenky, na člověka, který by jel s vámi, čtete články, chodíte na přednášky a doufáte, že to jednoho dne vyjde. Čas letí a pořád nic. A tak sníte, čekáte, hledáte a doufáte dál. Až jednou přijde ta chvíle. Bez toho, aby se změnilo cokoli z věcí, na které čekáte, si koupíte letenku. Uběhnou dva měsíce a jste přesně tam, kde jste vždycky chtěli být. Stojíte sami pod tou majestátní horou, na místě, kde začínají i končí sny. V očích máte úžas, na rtech ten přiblblý úsměv a po tváři vám stéká slza štěstí. Život se prý počítá na chvíle, kdy jsou slova zbytečná. Tohle byla jedna z nich. Před lety jsem si na papír napsal: “Než umřu, chci vidět Nepál a Mount Everest“. Teď vám povím příběh o tom, jak jsem si splnil svůj sen.

7

duben


Zahajujeme Koncertní řadu Antonína Petrofa 2020 vystoupením jednoho z nejlepších českých klavíristů, Martina Kasíka a výjimečného houslisty Romana Patočky. Tito dva úžasní, mladí umělci spojí své hudební nadání a přivítají první jarní dny hrou na klavír a housle samostatně i v úpravě pro oba nástroje zároveň.

8

duben


Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat  na jednom podiu. Není třeba zdůrazňovat, že obě tato tělesa patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let a za tu dobu s nimi spolupracovala řada hudebníků a zpěváků. Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Možná právě proto se obě kapely rozhodly zrealizovat několik společných koncertů se speciálním programem, ve kterém se představí nejen samostatně, ale také ve společné části, kde zazní nové písně i nová hudební aranžmá.  Pokud si chcete vychutnat tento mimořádný zážitek, můžete objednat lístky již nyní.

8

dubenKouzlo Velkého pátku
WAGNER KOUZLO VELKÉHO PÁTKU
DOHNÁNYI STABAT MATER
DVOŘÁK SYMFONIE Č. 4

Lucie Silkenová soprán
Sylva Čmugrová mezzosoprán
Petra Vondrová mezzosoprán
Královéhradecký dětský sbor Jitro
Jiří Skopal sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent
Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma<
Před koncerty řady BÍLÁ besedy s Lukášem Hurníkem v 18.30 hodin
bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

9

duben


Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice.

Nenechte si ujít příležitost být u toho, když se zvon rozezní do širého okolí svým podmanivým Cééé.

Termíny zvonění v roce 2020:
1. 1. od 18:00 (neveřejné)
9. 4. od 09:30 - Zelený čtvrtek - Missa christmatis
12. 4. od 11:50 - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
31. 5. od 17:50 - Slavnost seslání Ducha Svatého
3. 7. od 18:00 - Výročí bitvy na Chlumu 1866
28. 8. od 18:00 - Svátek sv. Augustina
5. 9. od 10:00 - Slavnosti královny Elišky
2 8. 9. od 10:00 - Den české státnosti
28. 10. od 09:00 - Den vzniku samostatného československého státu
30. 10. od 18:00 - Výročí posvěcení katedrály sv. Ducha
17. 11. od 18:00 - Den boje studentů za svobodu a demokracii
24. 12. od 23:30 - Slavnost narození Páně

Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění.
Počet účastníků omezen na 15.

Je možnost zakoupení dárkové poukázky (pouze v infocentru na Eliščině nábřeží a na Bílé věži).

9

duben


Přihláška: https://www.svethormonalnijogy.cz/hradec-duben.html

Během dvou dnů se naučíte celou sestavu jednoduchých cviků, kterou pak můžete cvičit doma, celá sestava trvá 30 minut.

Naučíte se sestavu 21 cviků.

Přihlášky na telefonu: 724 250 689
E-mail: svethormonalnijogy@gmail.com
Web: www.svethormonalnijogy.cz

9

duben

9

dubenKouzlo Velkého pátku
WAGNER KOUZLO VELKÉHO PÁTKU
DOHNÁNYI STABAT MATER
DVOŘÁK SYMFONIE Č. 4

Lucie Silkenová soprán
Sylva Čmugrová mezzosoprán
Petra Vondrová mezzosoprán
Královéhradecký dětský sbor Jitro
Jiří Skopal sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Před koncerty řady BÍLÁ besedy s Lukášem Hurníkem v 18.30 hodin
bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

10

duben


Přihláška: https://www.svethormonalnijogy.cz/hradec-duben.html

Během dvou dnů se naučíte celou sestavu jednoduchých cviků, kterou pak můžete cvičit doma, celá sestava trvá 30 minut.

Naučíte se sestavu 21 cviků.

Přihlášky na telefonu: 724 250 689
E-mail: svethormonalnijogy@gmail.com
Web: www.svethormonalnijogy.cz

10

duben


Hrkači se sejdou před hospodou U Pírků a půjdou okruh po vesnici. Přidat se můžete s řehtačkami, bubínky a nebo přijďte jen tak na procházku po vesnici.
 • Význam hrkání?
  • Podle tradice mají hrkací nástroje nahradit v době od Zeleného čtvrtku do Bílé soboty zvonění zvonů, které podle tradovaného úsloví „odlétají do Říma“.
 • Velikonoční hrkání má bezpochyby i svůj magický význam v lidové víře, a to nejen v rámci obyčejů spojených s jarní rovnodenností a počátkem zemědělského roku. Rachtavé a klepavé zvuky podle našich předků odháněly škodlivé síly. Magickou moc mělo také obřadní obcházení vesnice a vytvoření ochranného kruhu.
 • https://www.facebook.com/events/459354807981160/

10

duben11

duben


Seriál závodů horských kol NOVA CUP odstartuje sezonu právě v královéhradecké metropoli, kdy se 11. dubna 2020 sejdou na startu všichni příznivci cyklistiky od amatérů po profesionály. Závodů se tradičně účastní i děti, které mají do 12 let startovné po celý seriál zcela zdarma. Účastníci si mohou vybrat ze třech různých tras, které vedou do královéhradeckých lesů a blízkého okolí.

11

duben


Tosca (Giacomo Puccini) – obnovené nastudování Dirigent: Bertrand de Billy, Režie: Sir David McVicar, Scéna: John Macfarlane, Kostýmy: John Macfarlane, Světelný design: David Finn, Choreografie: Leah Hausman Osoby a obsazení: Tosca – Anna Netrebko, Cavaradossi – Brian Jagde, Scarpia – Michael Volle, Kostelník – Patrick Carfizzi Impozantní inscenace Pucciniho operního thrilleru od režiséra Sira Davida McVicara se po mimořádně úspěšném uvedení v roce 2017 vrací do programu série přímých přenosů z Met. Tentokrát ztvární vášnivou divu hvězdná Anna Netrebko, jejím jevištním partnerem, idealistickým malířem Mariem Cavaradossim, bude Brian Jagde a tyranského barona Scarpiu, šéfa římské policie, ztvární Michael Volle. Podmanivou partituru, která obsahuje jedny z Pucciniho nejznámějších melodií, bude řídit Bertrand de Billy.

11

duben

11

duben


Kapely ČERNÁ a Loco Loɔo spojily síly a vyráží na společný jarní turné, při kterým navštíví celkem deset měst, napříč celou Českou republikou. Spojení mladý a energický bandy Černá s ostřílenýma borcema Loco Loco zaručí show, která se v našich klubech jen tak nevidí.

12

duben


Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice.

Nenechte si ujít příležitost být u toho, když se zvon rozezní do širého okolí svým podmanivým Cééé.

Termíny zvonění v roce 2020:
1. 1. od 18:00 (neveřejné)
9. 4. od 09:30 - Zelený čtvrtek - Missa christmatis
12. 4. od 11:50 - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně
31. 5. od 17:50 - Slavnost seslání Ducha Svatého
3. 7. od 18:00 - Výročí bitvy na Chlumu 1866
28. 8. od 18:00 - Svátek sv. Augustina
5. 9. od 10:00 - Slavnosti královny Elišky
2 8. 9. od 10:00 - Den české státnosti
28. 10. od 09:00 - Den vzniku samostatného československého státu
30. 10. od 18:00 - Výročí posvěcení katedrály sv. Ducha
17. 11. od 18:00 - Den boje studentů za svobodu a demokracii
24. 12. od 23:30 - Slavnost narození Páně

Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění.
Počet účastníků omezen na 15.

Je možnost zakoupení dárkové poukázky (pouze v infocentru na Eliščině nábřeží a na Bílé věži).

14

duben


I-ťing – kniha proměn
Přednáška

Starý čínský text nám prostřednictvím 64 hexagramů (obrazců složených ze šesti čar) přibližuje principy člověka, přírody, kosmu a jejich vzájemné prolínání. I dnes nás může inspirovat nejen k věštění, ale především k pochopení skryté moudrosti, která vychází z konfuciánské i taoistické tradice.

Kde: Nová Akropolis, třída Karla IV. 641, Hradec Králové

Vstupné: 90 Kč (studenti a důchodci 70 Kč)

S podporou města Hradec Králové.

15

duben


Přinášíme Vám poutavou přednášku plnou inspirace, jak objevit kouzelná místa kousek od domova v Evropě. Bez destinací, které už dávno znáte. Jejich krásu Vám ukáže ve svých příbězích cestovatelka Hana Machalová. Neúnavně je vyhledává a sdílí. Uvidíte 77 míst od nezkrotného Islandu po nádherný Kavkaz. Nevynecháme ani sousední země a v nich místa, o kterých možná nemáte tušení. Můžete tam být už zítra. Nejlepší totiž je, že jsou na dosah. Dostupné pro náš čas, peněženku, šetří naši uhlíkovou stopu. Nemusíme řešit víza, obavy o zdraví nebo bezpečnost. Nadchněte se pro nekonečnou rozmanitost Evropy a dejte jí šanci dostat se na Váš cestovatelský seznam. Dostanete přehled, jak vyhledávat nejlepší dopravu a zorganizovat si cestu jednoduše sami. Věříme, že vám bude praktickou inspirací do života. Vezměte i své rodiče, pro ně je to jako dělané...
 • Hana Machalová patří k hlavním cestovatelským motivátorům u nás. Je autorkou knihy Do světa cestujte chytře, levně a často (Albatros Média) https://www.knihcentrum.cz/do-sveta. Vystupuje často v médiích, kde radí lidem, jak se nebát cestovat na vlastní pěst. Ráda objevuje místa, která nezasáhla masová turistika. Sledují ji tisíce fanoušků na sociálních sítích, kde sdílí své tipy, fotografie a zajímavosti z cest. www.hanamachalova.cz
 • Po přednášce proběhne autogramiáda její knihy Do světa.
 • https://www.facebook.com/events/807153673077751/

15

duben


Vítěze 24. ročníku Šarmantní osobnosti roku vyhlásí moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura na galavečeru 15. dubna 2020 v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis.
Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štepánkové Černé, předá novému vítězi Šarmantní osobnost roku 2019

Nominováni byli:

Marta Kubišová - zpěvačka
Jiří Suchý - zpěvák, herec a principál
Jiřina Bohdalová - herečka
Petr Kostka - herec
Eva Hrušková - herečka
Karel Voříšek - moderátor
Hana Zagorová - zpěvačka
Tereza Kostková - herečka a moderátorka
Martin Šonka - pilot
Markéta Hrubešová - herečka

15

duben


Vítěze 24. ročníku Šarmantní osobnosti roku vyhlásí moderátoři Lada Klokočníková a Miroslav Vaňura na galavečeru 15. dubna 2020 v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis.
Hlavní cenu, Zlaté slunce akademické sochařky Dagmar Štepánkové Černé, předá novému vítězi Šarmantní osobnost roku 2019

Nominováni byli:

Marta Kubišová - zpěvačka
Jiří Suchý - zpěvák, herec a principál
Jiřina Bohdalová - herečka
Petr Kostka - herec
Eva Hrušková - herečka
Karel Voříšek - moderátor
Hana Zagorová - zpěvačka
Tereza Kostková - herečka a moderátorka
Martin Šonka - pilot
Markéta Hrubešová - herečka

16

duben


 • Hudebně- literárně, kulturně- zájmové odpoledne, čtvrtky začátky od 15,00 hodin v Klubu MÁNESOVA , otevřeno od 14,30 hodin Mánesova ul. č.p. 780 Hradec Králové.
 • Marvan tel. 604 899 849 email: filatelie@filatelie-marvan.cz

16

duben

16

duben


Přední čeští muzikanti, částečně z nedávné sestavy Marsyas v čele s Oskarem Petrem, odehráli v roce 2018 šest koncertů věnovaných vzpomínce na legendární protagonistovu „alma mater.“ Vzhledem k velkému zájmu, leckdy vyprodaným sálům a nadšeným ohlasům začala sestava fungovat jako regulérní kapela.
Základem playlistu jsou perly z prvního období Marsyas jako Zmrzlinář, Dům z obilí, Břímě, Dětský šaty nebo Karolína, doplňuje je to nejlepší ze sólové tvorby O.P. „Oskarovky“ si přirozeně odzpívá autor osobně, na tři „kalandrovky“ si stejně jako v sestavě Marsyas 2014 troufá klávesista a kytarista Ondřej Fencl. Citlivě šlapající doprovod obstarají Matěj Belko na baskytaru a vokály, Jakub Nývlt na bicí a Matěj Morávek alternovaný Jakubem Červinkou na elektrické kytary (m.j. spoluhráči Davida Kollera, Lenky Dusilové,Palo Habery, Vlasty Redla …).

Pro dospělé

16

duben


Radůza v Hradci KJejí umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

17

duben


 

17

duben


Šansonovo-poetické setkání, kde zazní autorské příběhy náchodských šansoniérů, a také poezie a vlídné slovo herce, spisovatele a básníka Miloně Čepelky. Rezervace na info@satchmo.cz.

17

duben


Zažili jste někdy Stand-up comedy ve VR světě? 17.4. vás pobavíme v jedné z největších heren virtuální reality v ČR! Skupina skvělých komiků, jeden majk a Vy! Parta stand-uperů s originálním názvem SHOW Stání, pořádá večery plné zábavy a fórů po celé ČR. Čekejte nečekané! Skeče na témata vztahů, rodiny, práce, aktuálního dění i intimního života. Uprostřed záchvatu smíchu najednou zjistíte, že se vlastně smějete sami sobě :)
 • Těšit se můžete na:
  • Naďa Hůlková
  • Matúš Feč
  • Lucie Ingrová a další....
 • SHOW Stání v rámci svého vystoupení nabízí možnost Open micu, při kterém si kdokoliv může vyzkoušet, jaké to je být v kůži stand-up komika.
 • Vstup 200 Kč
 • https://www.facebook.com/events/641276769748436/

17

duben

18

duben


Pro značný ohlas veřejnosti z předchozích let přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu. V sobotu 7. března se můžete vypravit v letošním roce poprvé na pěší zónu v ulici Letců vedle OC ATRIUM. Tam budete moci mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do 31. října. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Další termíny farmářsko potravinářských trhů v roce 2020:
18. dubna
2. května
16. května
30. května
13. června
27. června
11. července
25. července
8. srpna
22. srpna
5. září
19. září
3. října
17. října
31. října

18

duben


Beseda o rozhýbání soch na Velikonočním ostrově s ing. Pavlem Pavlem - inženýrem a experimentálním archeologem, který se zabýval zkoumáním možných způsobů transportu těžkých břemen při stavbě monumentálních staveb z pravěku.

18

duben


Závod smíšených dvojic v prostředí městských lesů, při kterém jeden z dvojice běží a jeden jede na kole. Výměna možná kdykoli. Krásný závod se skvělou atmosférou.
 • https://www.facebook.com/events/995506790848567/

18

duben


Pořadatelem ace je Sokolská župa Orlická
Děj Našich furiantů je zasazen do jihočeské vesnice a odhaluje velmi rozšířenou povahu české kotliny. Furiantství. Bohužel, není to však vlastnost, na níž bychom měli být hrdí. Ukrývá v sobě notnou dávku ztráty myšlení. Statická tvrdohlavost nemá jasné východisko. Vlastně žádné. Ale v určitém ohledu mají furiantské situace v sobě i kus humoru a směšných momentů. Komedie Ladislava Stroupežnického Naši furianti, která měla premiéru v květnu roku 1887 na jevišti Národního divadla je inscenována už od jejího prvního uvedení každou hereckou generací. Téma tohoto vpravdě národního díla je věčné. Pro maličkost jsme schopni zatratit vše, co jsme budovali, abychom se nakonec uklidnili a zjistili, že je to vlastně všechno hloupost, která by nás přivedla i na mizinu. Zajímavým pohledem do historie je i to, že v předloze Stroupežnického řeší obecní výbor obce Honice "zásadní" problém. Volbu ponocného a autorství paličského listu. Zdánlivá hloupost, ale ve své podstatě vážná věc. Analogie na dnešní dobu a způsob volby dává tušit, že lidstvo je nepoučitelné a že v dalších desetiletích, ne-li ještě déle se aktuálnost Našich furiantů neztratí.

18

duben

18

duben


Móda Odehnal z Doudleb nad Orlicí ve spolupráci s PETROF Gallery vás zve na módní show „Odehnal jaro 2020“. Jedinečné spojení módy, krásných žen a elegance za tónů klavírů značky PETROF. Předprodej vstupenek začíná v úterý 18. února 2020 v prodejně Obchodu módou Odehnal v Doudlebách nad Orlicí.

19

duben


Romantická komedie nejen o ženách, které chtějí být šťastné, ale i o mužích, kteří se toho nebojí. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí - nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají. Barbs si připadá absolutně nenaplněná. Lov na kvalitního dárce spermatu se pro ni pomalu ale jistě stává prioritou a posedlostí. Romantická a svižná komedie Perfektní dny (Perfect days) je vtipným důkazem toho, že život pro nás vždy chystá něco úplně jiného, než si plánujeme.
Hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Petra Jungmanová, Dana Syslová a další.

20

duben


XXIII. ročník konference ISSS/V4DIS 2020 se koná ve dnech 20. – 21. 4. 2020 v Hradci Králové v KC ALDIS. Hlavním tématem konference bude problematika eGovernmentu na evropské, národní, regionální i lokální úrovni, bezpečnost informačních systémů, GIS, e-health, e-turismus atd.

20

duben


autor: John Graham
režie: Petr Kracík
produkce: Nord Production
hrají: Lukáš Langmajer, Miluše Bittnerová nebo Jarka Starková, Daniel Rous, Hana Čížková, Jan Antonín Duchoslav nebo Ivo Kubečka, Tomáš Juřička nebo Ivo Kubečka a Gábina Hyrmanová
Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konversačním humorem. Co všechnu se může stát, když milence ve vaně znehybní pořádný HEXENŠUS !

20

duben


autor: John Graham
režie: Petr Kracík
produkce: Nord Production
hrají: Lukáš Langmajer, Miluše Bittnerová nebo Jarka Starková, Daniel Rous, Hana Čížková, Jan Antonín Duchoslav nebo Ivo Kubečka, Tomáš Juřička nebo Ivo Kubečka a Gábina Hyrmanová
Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konversačním humorem. Co všechnu se může stát, když milence ve vaně znehybní pořádný HEXENŠUS !

21

duben


XXIII. ročník konference ISSS/V4DIS 2020 se koná ve dnech 20. – 21. 4. 2020 v Hradci Králové v KC ALDIS. Hlavním tématem konference bude problematika eGovernmentu na evropské, národní, regionální i lokální úrovni, bezpečnost informačních systémů, GIS, e-health, e-turismus atd.

22

duben


Music is coming - to je úžasná kombinace živého zvuku orchestru, sboru a skutečné magie, která prostupuje vaše oblíbené filmy a počítačové hry.Světově proslulé soundtracky teď zazní zcela novým způsobem a získají tím obzvláštní sílu – taková je míra schopností nenapodobitelných LORDS OF THE SOUND! Vřele Vás zveme, abyste si přišli na vlastní uši vychutnat celou plnou sílu živého, ale i živelného proudu hudby!V parádním provedení členů orchestru zazní hudba z těchto světoznámých fantasy filmů a počítačových her: Hra o trůny, Vikingové, Avengers, Alenka v kraji divů, Wonder Woman, Pán prstenů, Avatar, Van Helsing, Letpopisy Narnie, Piráti z Karibiku, Pátý element, Warcraft , Skyrim, Liga výjimečných, Assassin's Creed, Mortal Kombat, The Witcher a dalších.Díky jedinečnému obrazovému doprovodu každá melodie ožije, do sálu střelhbitě vtrhnou nevídané fantastické bytosti a diváci objeví neznámý svět, kde vládne magie a kouzlo…Monumentální prostorový zvuk, neotřelé aranžmá a profesionální přístup jsou hlavními charakteristickými rysy orchestru. Music is coming je tím nejlepším způsobem jak neobvykle strávit čas. Tato ohromující událost vám otevře vám dveře do nové reality, ve které ožívají mýty a zázraky se dějí na každém kroku! Vystoupení LORDS OF THE SOUND, to je něco víc než pouhý koncert, to je skutečná show! Celková délka koncertního programu je asi 2 hodiny.

23

duben


Pojďte s námi bloudit divokým porostem uprostřed města, něčemu novému se přiučit a objevit nové divoké chutě! To vše pod vedením KULINÁRNÍ KOUČKY RNDr. JANY VLKOVÉ! Vstupenky v hodnotě 500 Kč je nezbytné zakoupit nejpozději do pondělka 20. dubna v Bazalce Ve Dvorku. Více informací zde:

23

duben


Setkání příznivců Hradecké cimbálové muziky. Stolová úprava, občerstvení a skvělá atmosféra. Vstupné 80,-Kč

23

duben


Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Contrapunctus XIX z Umění fugy (1750) v úpravě Luciana Beria pro 23 hráčů (2001)
Richard Strauss (1864–1949)
Metamorfózy, studie pro 23 sólových smyčcových nástrojů (1944–5)
Henry Purcell (1658 nebo 1659–1695)
Smuteční hudba pro královnu Marii (1695) v úpravě Stevena Stuckyho pro orchestr dechových a bicích nástrojů, klavír a harfu (1992)
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)
Symfonie č. 40 g moll K 550 (2. znění s klarinety, ca 1788–91)
Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

24

duben


V novém představení se tentokrát Štístko a Poupěnka společně s broučky dostanou do pohádkového lesa. Pomohou tam Karkulce, aby jí nesežral vlk a také potkají Jeníčka a Mařenku na cestě k perníkové chaloupce. Naučí se hodiny s písničkou Tik ťak i kouzelná slůvka s Pyšnou princeznou. Udrží tajemství s písničkou Šušušu a spatří, jak drzou, nevychovanou Káču navštíví čert v písničce Čert a Káča. Společně se všichni naučí zdravě papat se superhrdinou Mňamáčkem. Zazní taneční hity Hejbni kostrou a Jájájá, ale nebudou chybět ani známé, osvědčené písničky.

24

duben


Výstava koncertních fotografií české fotografky Barky Fabiánové. V oboru fotografie je ryzí samouk, nestudovala ji v žádné škole a neabsolvovala ani žádný fotografický kurs. Přesto se propracovala mezi špičku české hudební fotografie. Její snímky můžete pravidelně vídat na stránkách magazínů Full Moon Zine, Jazzport a v řadě dalších domácích i zahraničních médií. „Dávám přednost menším klubům a festivalům, protože právě tam má člověk šanci být hudbě opravdu blízko,“ říká Barka Fabiánová. „Nejde mi o fotografování velkých hvězd, ale spíše o emoce, které v nás hudba vyvolává, ať už na straně hudebníků nebo publika. Snažím se o zachycení atmosféry i hudebního poselství a jsem ráda, když se mi to do jisté míry podaří.“

24

duben

25

duben


V rámci Festivalu dětského tance proběhne celostátní přehlídka Street Dance a soutěž Break Dance FLOORMASTER 2020. Jde o akci s jednou z nejdelších tradic současné breakdancové scény, která si získala velkou prestiž. Pořadatelé očekávají účast více než 200 tanečníků a 20 tanečních skupin z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Soutěžit se pak bude v atraktivních disciplínách Crew vs. crew kid battle, Poppin battle, Break dance show, Power move contest, Battly crew vs. crew a Footwork contest.

25

duben


Branný závod je jedinečný svého druhu minimálně v Královehradeckém kraji. Nabízí originální sportovní vyžití nejen pro dospělé, ale také pro mládež od 15 let. Branný závod již několik let není pouze závodem pro sportovce, ale je též určen pro širokou veřejnost, pro kterou je na náměstí Osvoboditelů připraven doprovodný program. Samotný závod je určen pro čtyřčlenná družstva, jejichž členové jsou starší 15 let. Právě letos se organizátoři rozhodli rozšířit věkovou skupinu oproti dřívějším ročníkům, kdy byl závod až od 18 let. Doprovodný program na náměstí Osvoboditelů je určen pro všechny věkové skupiny. Pro veřejnost je plánován program zaměřený především na první pomoc a zdravovědu obecně a ukázky z vojenského sektoru.
 

25

duben


Grand Prix Hradec Králové 2020 je mezinárodní turnaj karate, jehož počátky v Hradci Králové sahají až do 80. let minulého století. Od roku 2000 se pak konají pravidelně, v současné době ve sportovní hale Třebeš. Grand Prix Hradec Králové se vrací po dvouleté pauze, neboť organizační tým v roce 2019 pořádal Mistrovství světa karate SKIF. Do Hradce Králové se 25.-26.4. sjedou karatisté z celé Evropy, aby poměřili síly v kategoriích kata (technické sestavy) i kumite (zápas). 19. ročník GPHK je rovněž nominačním turnajem pro Mistrovství Evropy SKIEF 2020, které se bude konat v nizozemském s-Hertogenboschi. Turnaje Grand Prix Hradec Králové se každoročně účastní téměř 1000 soutěžících z více než 10 států.

25

duben


Tradiční den otevřených dveří ZZS KHK tentokrát ve znamení oslavy 30 let provozu LZS Hradec Králové. Uvidíte záchranářskou techniku včetně vrtulníků, které se historicky podílely na provozu LZS, sanitky a další překvapení.

25

duben

v rámci FESTIVALU DĚTSKÉHO TANCE 2020
"FESTIVAL DĚTSKÉHO TANCE" jako Celostátní přehlídka Street Dance a soutěž Break Dance juniorů do 15 let FLOORMASTER 2020 s mezinárodní účastí. Festival se především zaměřuje na tanečníky a skupiny ze střední a východní Evropy. Partnery projektu jsou Taneční skupina T-BASS Hradec Králové (CZ), Walbrzyski Osrodek Kultury (PL), Taneční klub ELEMENT Banská Bystrica (SK) a Společnost pro vzdělávání a kulturu Salgótarján (HU). Festival se uskuteční 25. 4. 2020 v Tanečním studiu STROP T-BASS Hradec Králové. Zúčastní se ho přibližně 300 tanečníků a 20 tanečních skupin z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Ukrajiny. Vedle přehlídky skupin pak proběhnou soutěže v tanečních stylech Crew vs. crew kid battle, Poppin battle, Break dance showw, Power move contest a Footwork contesth. Soutěže hodnotí světově uznávaní odborníci. Součástí festivalu jsou i dopolední semináře. Festival má už dvacetiletou tradici a je divácky velmi atraktivní.

25

duben


7. ročník zážitkového běhu městem Hradec Králové. NN NIGHT RUN 10 km a charitativní AVON BĚH 5 km na podporu boje proti rakovině prsu. Start/cíl Masarykovo náměstí. Odpolední závody dětí 211 Kids Cup a nezávodní rodinné běhy Family Run. Všichni účastníci získávají překrásné medaile v cíli a krásné dárky. Přihlášky na http://www.night-run.cz Staň se noční šelmou.....

25

duben


Mezi 14 a 15 hodinou si bude možné prohlédnout dřevěný klenot Jiráskových sadů - kostel sv. Mikuláše.

25

duben


Dřevěný kostel sv. Mikuláše se po rekonstrukci otevírá veřejnosti. Přijďte si prohlédnout interiér a vyslechnout příběh kostela, který se snad už natrvalo usadil na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice.


Doplňující informace:
Dítě do 6 let zdarma bez vstupenky

Student 16 - 26 let před začátkem prohlídky nutno doložit kartu ISIC

Držitel karty Senior pas před začátkem prohlídky nutno doložit kartu Senior pas

ZTP před začátkem prohlídky nutno doložit kartu ZTP

ZTP/ P a doprovod před začátkem prohlídky nutno doložit kartu ZTP/P
doprovod ZTP/P 1,- Kč (vstupenku je nutné vyzvednout osobně na pokladnách Turistických informačních center HK, v Infocentru Hradec Králové nebo na místě před prohlídkou)

25

duben


Společnými koncerty naplňují kapely význam hudebního žánru World Music, ke kterému se obě hlásí. Hudba je jedna a ať se rozhlédneme na východ nebo na západ, muzikanti čerpající z tradic předešlých generací k sobě měli vždy blízko. Hudba zároveň není sport a tyto dva mimořádné koncerty nejsou soutěží východu a západu, ale jeho sjednocením, který je pro české země tak typický.

25

duben


Udělali jsme si radost a na duben pozvali skvělou grindovou úderku z Francie, pařížské GRIST. Jméno kapely není profláklé, ale když se podíváš na personální složení, dojde ti, proč se tak těšíme. Za bicími sedí bubeník black metalových kvlt ultrasypačů Antaeus a Aosoth, do mikrofonu se pak opírá vokalista fenomenálních techniků Gorod a dnes už neexistujících Zubrowska. Tady se pojede na 110 %!

25

duben


Kapela THE BACKWARDS se ve svém vystoupení představí s novým projektem BEATLES – SOLO YEARS. Na koncertu zazní kromě největších hitů slavné kapely průřez nejznámější songy jednotlivých členů kapely Beatles, které vznikly po rozpadu legendárního bandu.

Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertů kapely The Backwards.

26

duben


Grand Prix Hradec Králové 2020 je mezinárodní turnaj karate, jehož počátky v Hradci Králové sahají až do 80. let minulého století. Od roku 2000 se pak konají pravidelně, v současné době ve sportovní hale Třebeš. Grand Prix Hradec Králové se vrací po dvouleté pauze, neboť organizační tým v roce 2019 pořádal Mistrovství světa karate SKIF. Do Hradce Králové se 25.-26.4. sjedou karatisté z celé Evropy, aby poměřili síly v kategoriích kata (technické sestavy) i kumite (zápas). 19. ročník GPHK je rovněž nominačním turnajem pro Mistrovství Evropy SKIEF 2020, které se bude konat v nizozemském s-Hertogenboschi. Turnaje Grand Prix Hradec Králové se každoročně účastní téměř 1000 soutěžících z více než 10 států.

26

duben


Jsou mámy a tátové, kterým jejich potomek nikdy nebude úplně rozumět, ale oni musí rozumět jemu. Musí svoje dítě provést světem, který naopak nebude rozumět jim. Pojďme ten zmatek na chvilku zastavit. Pozveme je a dáme jim najevo, že nejsou OUT. Rodiče potěší, že je naší akcí někdo podpoří a dětem uděláme nový zážitek, který navenek třeba neocení, ale uvnitř si ho určitě schovají.
 • Akce na podporu osvěty o autismu a k potěšení rodin pečujících o "modré" dítě.
 • Běh nebo chůze na trase cca 2 km, kde děti se svými rodiči budou nacházet kontroly z orientačního běhu a značit si je do připraveného průkazu. Trasa vyznačená na cestách nebo i v lehkém terénu modrými fáborky, kontroly umístěné viditelně vedle trasy. Dítě si samo označí příslušné políčko v průkazu, který pak bude i jeho diplomem - i s vyznačeným časem. Tolik malých úspěchů po sobě jen tak nezažije!
 • Harmonogram:
  • 9,15 začátek prezentace a přihlašování
  • 9,30 - 10,30 start na trasu podle vlastního uvážení
  • 10,45 uzavření cíle, ukončení akce hromadnou fotografií
 • https://www.facebook.com/events/851907965238664/

26

duben


MINT Market Hradec Králové, trh se svěží módou, šperky a designem, se v neděli 26. dubna stane už počtvrté součástí oblíbeného Restaurant Day. Na Smetanově nábřeží tak bude moci kromě vynikajícího jídla, lahodných drinků a koncertů najít i přehlídku toho nejlepšího z české designérské scény.

26

duben

26

duben


Varhanní recitál
BUXTEHUDE, MANS, KETELBEY, PASINI, WEAVER, OGDEN ad.

Thomas J. Frank varhany

Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma

Bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

27

duben


Norsko - oslava přírody:

Norské království je mimořádně přitažlivou zemí na Skandinávském poloostrově. Země je pětkrát větší než Česko a nabízí každému velké množství nevšedních zážitků, pocitů a dojmů. Projedeme ji celou od jižního Kristiansandu, přes Stavanger, inspirativní Oslo, kouzelný Bergen, fotogenický Alesund, Bodo, Tromso, až na Nordkapp. Součástí výletu jsou i pohádkové Lofoty a syrové Špicberky.

29

duben


Cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové. Za 90 minut prožijete to NEJ z měsíčního putování Marokem. Prostřednictvím fotografií, videí a vyprávění se vydáme do exotické země plné barev, vůní a stylů. Zažijeme, jaké to je putovat s batohem na zádech odlehlými končinami muslimské země, kde je často problém se domluvit, kde lidé chodí zahalení a mají zcela jiné zvyky, tradice i chování. Navštívíme středověká opevněná města, tržiště, berberské pevnosti a pohádkové paláce. Přejdeme nejvyšší horský masiv severní Afriky, čtyřtisícový Velký Atlas s barevnými horami, mohutnými štíty a hlubokými soutěskami. Zažijeme podmanivou atmosféru hliněných berberských vesnic, kde lidé žijí stejně jako jejich předci před 100 lety. Budeme usínat pod noční oblohou plnou hvězd, vykoupeme se v divokém Atlantiku a necháme se společně uhranout krásou Sahary, největší pouště světa.

29

duben


Malina Brothers & Filharmonie Hradec Králové

Filharmonická oslava 10 let koncertování Bratří Malinů - banjisty Luboše (Druhá tráva), kytaristy Pavla a houslisty Josefa, spolu s kontrabasistou Pavlem Peroutkou (Spirituál kvintet). Ojedinělé spojení zvuku bluegrassové kapely a symfonického orchestru.
Malina Brothers:
Luboš Malina zpěv, banjo, akustická kytara, whistles
Pavel Malina zpěv, akustická a elektrická kytara
Josef Malina zpěv, housle, akustická kytara
Pavel Peroutka zpěv, kontrabas
Filharmonie Hradec Králové
Dan Kalousek dirigent

29

duben


Malina Brothers & Filharmonie Hradec Králové

Filharmonická oslava 10 let koncertování Bratří Malinů - banjisty Luboše (Druhá tráva), kytaristy Pavla a houslisty Josefa, spolu s kontrabasistou Pavlem Peroutkou (Spirituál kvintet). Ojedinělé spojení zvuku bluegrassové kapely a symfonického orchestru.
Malina Brothers:
Luboš Malina zpěv, banjo, akustická kytara, whistles
Pavel Malina zpěv, akustická a elektrická kytara
Josef Malina zpěv, housle, akustická kytara
Pavel Peroutka zpěv, kontrabas
Filharmonie Hradec Králové
Dan Kalousek dirigent

30

duben


Nová Akropolis ve spolupráci s Městskou policií HK, JSHD Třebeš Hradec Králové - dobrovolní hasiči, Hvězdárnou Úpice, IFMSA CZ Hradec Králové - nemocnice pro medvídky, KMS Nový Hradec Králové a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na dětské odpoledne (16 - 19 hod). Prosíme, přihlaste se předem. Kontakt na pořadatele: hradec@akropolis.cz, 776 660 006.  

PARTNEŘI HRADECKÉ KULTURNÍ A VZDĚLÁVACÍ SPOLEČNOSTI

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Facebook

© 2020 Kostel sv. Mikuláše - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech