Деревянная церковь св. Николай в Градец-Кралове

КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ

Сентября 2021

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25

Сб

 • Nekomentovaná prohlídka kostela sv. Mikuláše
  Komentovaná prohlídka - KOSTEL SV. MIKULÁŠE
26
27 28 29 30

Культурные мероприятия

22. сентября 2021

22

Сентября


 • po celý den MHD po předložení ŘP řidiči zdarma
 • ZUŠ Střezina – od 14:30 hod. 2 školní kapely
 • koncert STO Jazz Orchestra 17:00 hod 
 • KOSTKA kolobka -18:30hod – start kolobkojízdy z Velkého náměstí s možností zapůjčení koloběžky
 • Bajkazyl, cargo kola, Divokolárna 
 • Barta Bike
 • Cyklospeciality
 • BESIP
 • Český rozhlas 
 • DPmHK – parciální trolejbus, elektrobus 
 • ZUŠ Střezina – výtvarný obor – výtvarné aktivity pro děti 
 • pojízdný cykloservis 
https://www.hradeckralove.org/evropsky-tyden-mobility/d-55055/p1=18774


22

Сентября


Celosvětový závod 31členných týmů (zpravidla 15 chlapců, 15 dívek a kapitán ve věku 11 - 13 let), které po 200m úsecích běží maratonskou vzdálenost (42.195 m).

https://www.hradeckralove.org/evropsky-tyden-mobility/d-55055/p1=18774
22

Сентября


Mámy jsou hrdinky. Když jim docházejí síly, často zatnou zuby a jedou dál. A dál. A dál. A dál. Ze všech sil. Jednoho dne ale mohou síly dojít a nedají se vykřesat vůbec z ničeho. Dá to pak zatraceně velkou práci načerpat je zpátky. Síly nejsou bezedné a myslet na sebe není hřích. Jen ten, kdo pravidelně čerpá síly, má na rozdávání. A spokojená máma je pro své děti požehnáním. Pojďme si to společně připomenout!

Pokud máte možnost hlídání, nechte děti doma a užijte si svůj den! Možnost hlídání dětí bude také přímo v místě akce. (35 Kč/dítě, nutno rezervovat předem v registračním formuláři)

Účast na akci je zdarma. Nutná registrace. - https://www.usmevmamy.cz/event/den-pro-mamu-hradec-kralove/

Akce proběhne v souladu s platnými vládními nařízeními a opatřeními vyplývajícími z epidemiologické situace v termínu konání akce.

Program:
15:00 Beseda „I na mámě záleží“, s psycholožkou a peer konzultantkou
16:00 Workshop denního líčení, s vizážistkou Lenkou Sládkovou
17:30 Jóga s Kateřinou Patočkovou I.
18:15 Jóga s Kateřinou Patočkovou II.

22

Сентября


Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem Emilem Zátopkem, jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Dany Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

22

Сентября


Utkání 6. kola Tipsport extraligy v ledním hokeji.

https://www.mountfieldhk.cz/index.asp

22

Сентября


Studijní a vědecká knihovna
 • Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové vás srdečně zve do galerie Automat na Noc literatury 2021.
 • Studijní a vědecká knihovna – Setkání s konžským básníkem Cayou Makhele a jeho tvorbou. Hudební doprovod: Martina Forejtková, David Jandl a Ilona Dvořáková
 • Kniha: „Civilizace“, „Mlíkař“, „Žij tam, kde jsou písně“
 • čas od cca 17.00
Sbor kněze Ambrože
 • Královéhradecká diecéze Církve československé husitské vás zve na Noc literatury do krásného Gočárova Sboru kněze Ambrože. Ve věži tohoto sboru vzniká jedinečný projekt v ČR – koncertní zvonohra s 50 zvony. Jste srdečně zváni k prohlídce.
 • Sbor kněze Ambrože – Královéhradecký biskup Pavel Pechanec seznámení se vznikající zvonohrou – možnost zvony rozezvučet, zahrát si na ně.
 • čas: 19.00-21.00
 • Interpret: Martina Nováková (herečka Klicperova divadla)
https://www.nocliteratury.cz/regiony-cr/hradec-kralove/
 
 
 

22

Сентября


S vidinou snadno nabytého bohatství v tepajícím Londýně konce 80. let 20. století opouští obchodník Rory (Jude Law) svůj pohodlný život v USA a přesouvá se s celou rodinu do pronajatého velkolepého sídla na anglickém venkově. Ačkoli má jeho žena Allison (Carrie Coon) svoje pochybnosti, udělá, co se od ní očekává, a následuje manžela do cizí země. Roryho životní sen - uskutečnit výnosný obchod a dostat se do nejvyšších pater společenského žebříčku - je na dosah a on je mu ochoten přinášet stále větší oběti na úkor celé rodiny i přátel. Věci se postupně vymykají kontrole a rodinná idyla začíná vrzat stejně jako prkna staletého domu.

22

Сентября


V rámci mezinárodního projektu Total Peace připravila hradecká Filharmonie komorní čtení z textů Václava Havla. Akce, která se bude konat 22. září od 18 hodin v kavárně Filharmonie HK, bude zájemcům přístupná zdarma. Čtení se ujme dlouholetý člen souboru Klicperova divadla Josef Čepelka. 

Projekt Total Peace, do kterého se mimo Česka – v zastoupení hradecké Filharmonie – zapojily ještě Itálie, Portugalsko, Španělsko, Polsko a Nizozemí, si klade za cíl představit významné osobnosti, které se podílely na budování demokracie a boji za svobodnou zemi. 

„Za Českou republiku byla volba jasná. Jako osobnost, kterou bude náš projekt prezentovat, byl jednoznačně vybrán první československý prezident po listopadu 1989, spisovatel a dramatik Václav Havel. V rámci projektu proběhne nejen čtení z jeho díla, ale také výstava fotografií i jeho básní ze sbírky Antikódy,“ zve na akci ředitel Filharmonie Hradec Králové Václav Derner.

Po čtení v kavárně bude následovat koncert s názvem Labutí písně, který je prvním koncertem tzv. Žluté abonentní řady. Orchestrální skladby P. I. Čajkovského, E. Elgara a A. Pärta doprovodí violoncellista Jiří Bárta. 

Filharmonie Hradec Králové v rámci projektu Total Peace připravuje také dvě výstavy. Venkovní Výstava fotografií Střípky revoluce na Eliščině nábřeží připomene události listopadu 1989 a potrvá od 15.10. do 17.11. Výstavu zapůjčila organizace Post Bellum.

Přímo v prostorách Filharmonie HK pak bude k vidění výstava grafické poezie Antikódy. Ta bude přístupná návštěvníkům akcí a koncertů 15.10 do 20.10. Výstava Antikódy byla pro tento účel zapůjčena Knihovnou Václava Havla a je sestavená z nejpůsobivějších Havlových vizuálních básní. 

Přímo v prostorách Filharmonie HK pak bude k vidění výstava grafické poezie Antikódy. Ta bude přístupná návštěvníkům akcí a koncertů 15.10 do 20.10. Výstava Antikódy byla pro tento účel zapůjčena Knihovnou Václava Havla a je sestavená z nejpůsobivějších Havlových vizuálních básní. 

Akce probíhá ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla.


22

Сентября22

Сентября


Divadelní zpracování skandální hry Davida Drábka. Role psaná na míru Pavle Tomicové.

22

Сентября


Pärt Cantus in memoriam Benjamin Britten Elgar Violoncellový koncert Čajkovskij Symfonie č. 6 - "Patetická" Jiří Bárta violoncello Filharmonie Hradec Králové Andreas Sebastian Weiser dirigent

22

Сентября


PÄRT CANTUS IN MEMORIAM BENJAMIN BRITTEN
ELGAR VIOLONCELLOVÝ KONCERT
ČAJKOVSKIJ SYMFONIE Č. 6 – „PATETICKÁ“

Jiří Bárta violoncello
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent

22

Сентября


Nejlepší krátké animované filmy z celého světa! Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a zábavy. Celkem 20 nejlepších animací z 10 zemí.  Anishort je mezinárodní festival krátkých animovaných filmů, kde soutěží vždy pouze 20 nejlepších snímků z celého světa. Letošní 6. ročník festivalu se celkem přihlásilo přes 1500 filmů z více než 100 zemí. Výběr soutěžních snímků má poměrně tvrdá kritéria, takže finálních 20 filmů je opravdu jen výběr toho nejzajímavějšího. V průměru pětiminutové snímky jsou tematicky i žánrově různorodé a představí divákům rozličné animační techniky a zpracování. Oficiální web festivalu: www.anishort.com

22

Сентября


Tento příběh začíná v dobách kdy čest byla nadevše a odvaha dělala krále. Temnějším způsobem převypráví epický středověký fantasy příběh z legend o Artušovi. Chrabrý ale svéhlavý rytíř kulatého stolu Sir Gawain, synovec krále Artuše, se vydává na troufalou cestu, na jejímž konci ho čeká osudový vyzyvatel - obrovský a tajemný Zelený Rytíř. Sir Gawain na této pouti, během níž blíž poznává i sám sebe, musí čelit duchům, obrům i zlodějům, aby dokázal, že je hoden cti v očích jeho rodiny a celého království.

ПАРТНЕРЫ КУЛЬТУРНО-ОБРАЗОВАТЕЛЬНЫХ КОМПАНИЙ HRADEC

МЕДИАЛЬНЫЕ ПАРТНЕРЫ

Facebook

© 2020 Kostel sv. Mikuláše - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech