Деревянная церковь св. Николай в Градец-Кралове

КАЛЕНДАРЬ СОБЫТИЙ

Октября 2020

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Ср

 • SPECIÁLNÍ KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA
29 30 31

Культурные мероприятия

Октября 2020

19

Октября


 • V životě máš na výběr, jakou cestou se vydáš. Buď půjdeš s davem a staneš se tak průměrem všech nebo se vydáš „Proti proudu“ svoji vlastní cestou a můžeš tak uskutečnit svoje sny a cíle. Všichni Ti, co se stali v čemkoli úspěšní nikdy nešli s davem, tak je jen na Tobě, jakou cestou půjdeš, jestli Ti vystačí průměrný život nebo chceš něco víc.
 • Jestli se chceš dozvědět, proč a jak jít proti proudu a budovat si vlastní cestu, tak přijď a dozvíš se o jedné z možností, jak vybudovat svoji cestu k lepšímu životu. Možná Ti to přinese užitečné informace k vybudování něčeho nového, možná ti to jen změní úhel pohledu nebo Ti to třeba nepřinese vůbec nic, ale už jen to, že přijdeš, je první krok k tomu, že opravdu chceš něco změnit!!
 • https://www.smsticket.cz/vstupenky/23515-proti-proudu-proc-jak

19

Октября


Detektivní příběh z pera Agathy Christie v režii Jany Portykové.

20

Октября


Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

20

Октября


Edukativní, interaktivní přednáška o intimních vztazích a komunikaci v metropolích 21. století.
 • "Miluju tě..." “Já vás obě taky.” Jestli si myslíte, že tohle je síla, tak to ještě nic není. Po tom, co jsme začaly zveřejňovat vaši reálnou online komunikaci, jste se nás začali ptát, co s tím. Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo? Jak se ubránit esemeskové přestřelce? Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou složitější, než se zdá. Daly jsme se proto dohromady s párovým terapeutem Honzou Vojtkem a v rámci přednášky Terapie sdílením LIVE" s vámi chceme najít odpovědi na vaše otázky. Tak přijďte sdílet!
 • https://www.biocentral.cz/cz/film/terapie-sdilenim-live-tour-2020-hradec-kralove-10080
 

20

Октября


Edukativní, interaktivní přednáška o intimních vztazích a komunikaci v metropolích 21. století. "Miluju tě..." “Já vás obě taky.” Jestli si myslíte, že tohle je síla, tak to ještě nic není. Po tom, co jsme začaly zveřejňovat vaši reálnou online komunikaci, jste se nás začali ptát, co s tím. Co mám dělat, aby se mi tohle nestávalo? Jak se ubránit esemeskové přestřelce? Jak asi sami tušíte, odpovědi na tyto otázky jsou složitější, než se zdá. Daly jsme se proto dohromady s párovým terapeutem Honzou Vojtkem a v rámci přednášky Terapie sdílením LIVE" s vámi chceme najít odpovědi na vaše otázky. Tak přijďte sdílet! Supervize: Johana Ožvold Animace: Ester Geislerová Kostýmy: Milan Plešinger Styling: Josefína Bakošová Kontakt: info@esterajosefina.com Děkujeme a těšíme se. Ester a Josefina

20

Октября


"NESTŮJ S POEZIÍ V KOUTĚ, STAŇ SE MISTREM ČR VE SLAMU" - kvalifikační kolo pro Mistrovství ČR ve Slam poetry 2020.
 • AKCI MODERUJE A PŘEDSKAKUJE: ANATOL SVAHILEC (mistr ČR 2014)
 • vítěz získává 500 Kč a postup do finále, kde soutěží 13 nejlepších z ČR o titul mistra ČR, 30 000 Kč a právo reprezentovat na European Slampionship 2021
 • kontakt pro přihlášky: Tomáš Kůs - slampoetry.cz@gmail.com
 • https://www.facebook.com/events/222255762446751/

21

Октября


Mámy jsou hrdinky. Když jim docházejí síly, často zatnou zuby a jedou dál. A dál. A dál. A dál. Ze všech sil. Jednoho dne ale mohou síly dojít a nedají se vykřesat vůbec z ničeho. Dá to pak zatraceně velkou práci načerpat je zpátky. Síly nejsou bezedné a myslet na sebe není hřích. Jen ten, kdo pravidelně čerpá síly, má na rozdávání. A spokojená máma je pro své děti požehnáním. Pojďme si to společně připomenout. Pokud máte možnost hlídání, nechte děti doma a užijte si svůj den!

21

Октября


Sebevědomí, sebepřijetí a sebedůvěra jsou tři základní životní výzvy člověka. Pokud je zvládne, najde své místo v životě a má předpoklady prožít ho smysluplně a šťastně. Srdečně vás zveme na přednášku Mgr. Petry Čechové. Je třeba se přihlásit do pondělí 19. října 2020 přes rezervační systém na webu https://www.sedmikraskahk.cz/.
 • Hradí se vstupné: nečlen/ka 90 Kč, člen/ka 70 Kč, člen/ka Plus 50 Kč, studenti a senioři 50 Kč.
 • Hlídání dětí zajištěno.

21

Октября


BOYS 1970 Režie: Tomáš Galásek Czech Republic | 2020 | 50 min Dokument pojednává o českých horolezcích, které spojovalo přátelství, odvaha i tragédie, ale též vítězství myšlenky, která své první řádky začala psát již před padesáti lety v dalekém Peru. Nabízí dialog minulosti a přítomnosti, zachycující nejen zápolení tuzemských horolezců v peruánských velehorách, ale i život pod Andami. Historická linie je vyprávěna prostřednictvím členů tragické expedice: dobových fotografií Viléma Heckela, dopisů horolezce a sochaře Valeriána Karouška a pamětníků-pozůstalých a elitních horolezců 60. let. Současný příběh je zachycen obrazem i slovem obou prvovýstupců, špičkových horolezců Marka Holečka a Radoslava Groha. RIOS PATAGONICOS Režie: Marie LECLERE & Bruno FROMENTO France | 22 min Francouzská expedice “Rios Patagonicos” hodlá prozkoumat nedotčená území Patagonie a spatřit více než 30 kaňonů v oblasti, kde canyoning ještě neexistuje. THE MANTA LISTENER Režie: Adil Schindler Mexico | 7 min Vášnivý potápěč a divemaster dává radu, jak najít smysl života. ZÁKAZ VSTUPU Režie: Petr Šimčík Czech Republic | 2 min Tento vskutku amatérský snímek „ZÁKAZ VSTUPU“ vznikl neplánovaně k výstavě velkoformátových fotografií , které zachycují místa, kam se běžný návštěvník janovického zámku u Rýmařova nepodívá.

21

Октября


Voda je základem života i podmínkou rozvoje každého města. Co by byl Řím bez akvaduktů, fontán a fontánek, které zdobí jeho náměstí i fasády paláců? Za příběhy papežů, inženýrů a stavitelů 16. a 17. století a jejich fontánami vás zve publicistka Michaela Krčmová. Přednášku pořádá Společnost přátel Itálie.

21

Октября


Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

21

Октября


S lahváčem v ruce ujeli vlakem od Finského zálivu k Japonskému moři přes 10 000 kilometrů, cestou navštívili mnoho zajímavých míst a nechali se okouzlit krásou Bajkalu. Vyslechli řadu neobyčejných příběhů od obyčejných lidí a po celou dobu poctivě ochutnávali lokální pivo i gastronomické dobroty. Můžete se těšit na více či méně vtipné příběhy z cest, hezké fotky a snad i pár zajímavostí z navštívených míst. Nečekejte přednášku plnou historických dat a zeměpisných termínů, ale uvolněné vyprávění o zážitcích a svobodě, kterou člověk při takovém cestování zažívá.
 • Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. V říjnu 2019 vydali svoji první knihu „Transsibiřská magistrála, aneb s pivem v ruce od Finského zálivu k Japonskému moři“. Ta vyšla pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books (www.bwtbooks.cz). V lednu a únoru letošního roku podnikli „Expedici Lenka 2020“ na podporu devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se opět na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii (http://beerwithtravel.com/lenka).
 • https://www.smsticket.cz/vstupenky/22215-transsibirska-magistrala-cestovatelsky-standup

21

Октября


Večer z tvorby žáků nejen Jiřiny Krtičkové.

21

Октября


UFO LIFE Režie: Jan Šimánek Czech Republic | 2020 | 33 min Marek Holeček a Zdeněk Hák, držitelé Zlatého cepínu 2018 za prvovýstup na Gašerbrum I, opět pokoušejí své himalájské štěstí. Dosud neprostoupená dvoukilometrová severozápadní stěna Chamlangu a sedm dní, během nichž se může podařit dobýt neužitečné, ale i ztratit to zásadní. Filmový dokument Jana Šimánka citlivě propojuje osobní linie prvovýstupců s mimozemským sportovním výkonem i historickým kontextem a tematizuje fenomén horolezectví jako takový. CANYONING TICINO 2019 Režie: Petr Kubát Czech Republic | 20 min To nejlepší z canyoningové expedice týmu ING.CANYON. SAREK Režie: Paco Rosés Marta Bretó Spain | 2019 | 27 min Dva turisté putující do Sareku, nejvzdálenější přírodní oblasti v Evropě nad polárním kruhem, kde nejsou ani cesty. FREQUENTIA Režie: Pedro Henrique Mosca Brazil | 3.3 min Krátký film, který zve diváka nejen k pozorování, ale také k pocitu výzvy jeho protagonisty jedoucího na velkém kolečkovém prkně. ČESKEM NEČESKEM Režie: Martin Kosmák Czech Republic | 3 min Krátké příspěvky ze známých či neznámých zámků mohou pomoci při plánování rodinného výletu a někdo se jen podívá, jak je naše země rozmanitá.

22

Октября


Kubištova zátiší, interiéry, portréty a autoportréty jsou plné krystalických forem, zevnitř prozářených. Bohumila Kubištu ovlivnil světový kubismus v jeho úsilí najít novou cestu ke ztělesnění osobité niterné představy. Snad i proto se stal hlavním propagátorem kubistického umění v Čechách. Přednáška je součástí regionální kampaně Regionální osobnosti.

22

Октября


THE LEGEND OF MUKSU Režie: Olaf Obsommer Germany | 41 min Příběh mezinárodní expedice na jednu z nejobtížnějších řek bývalého Sovětského svazu. MADAGASKAR - POHŘEB ŠAMANA Režie: Miloš Brunner Czech Republic | 2019 | 23 min. Pohřeb šamana na Madagaskaru, kterého se účastnila široká rodina a o různá překvapení nebyla nouze. Famadihana je obřad, který z Madagaskaru jen tak nezmizí. MOMENTUM Režie: Sabine M. Probst Austria | 2.5 min Kathrin je mladá horolezkyně a sportovní nadšenec. Ve filmu Momentum vypráví některé ze svých zážitků, které měla při lezení a ukazuje postup při lezení. MIRAGE OF THE NORTH Fata morgána na Faerských ostrovech – krátký film beze slov s krásnými záběry. LAPONIA Režie: Zdeno Dvorak Norway | 25 min Tři slovenští kamarádi přešli 160 km národními parky ve švédském Laponsku.

22

Октября


Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

22

Октября


"Přátelé hudby, srdečně vás zveme na akustický koncert mladého umělce Adama, který v naší kavárně ClubCafé Pessoa představí svoji vlastní tvorbu za doprovodu kytary. Máte se na co těšit."
 • Vstupné dobrovolné
 • Rezervace míst na kontaktech: 736 472 678, clubcafe.pessoa@ops.cz
 • https://www.facebook.com/events/440278886979181

22

Октября


Tak pravil Zarathustra
BEETHOVEN STVOŘENÍ PROMÉTHEOVA, PŘEDEHRA
BEETHOVEN KONCERT PRO HOUSLE
VIOLONCELLO A KLAVÍR – „TROJKONCERT“
STRAUSS TAK PRAVIL ZARATHUSTRA
Dvořákovo trio
Ivo Kahánek klavír
Jan Fišer housle
Tomáš Jamník violoncello
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent
Na tento koncert lze využít RODINNÉ VSTUPNÉ: v doprovodu rodiče má druhé a další dítě (do 15let) vstup zdarma
Bližší informace o koncertu na www.fhk.cz

22

Октября


STALKING CHERNOBYL:EXPLORATION AFTER APOCALYPSE Režie: Iara Lee United States | 56.5 min Černobyl po 30 letech objevují stalkeři a turisté. Hrozí jim nebezpečí? AZORY/ AZORES - SAO MIGUEL, PICO, FAIAL Režie: Zsolt Poroszka Magyar Hungary | 25 min Představení 3 azorských ostrovů - Sao Miguel, Pico, Faial. THE ALBA - THE EPIC SCOTLAND/ ALBA - VÝPRAVNÉ SKOTSKO Režie: Alessandro Petrini, Alessio Felicioni, Fortunato Gatto Italy | 3 min Krátký časosběrný film natočený ve Skotsku. ON THE ROAD IN MOROCCO/ NA CESTĚ V MAROKU Režie: David Helfer Wells United States | 4 min Krátký výlet po Maroku, cestování z měst do pouště, autem, na velbloudu a s místní hudbou.

23

Октября


Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

23

Октября


Během dvou dnů na semináři se naučíte celou sestavu Hormonální jógové terapie, kterou pak hravě budete cvičit doma. Celá sestava HJ trvá cca 30 minut. Cviky jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou nebo s jiným druhem cvičení. HJT obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a hlavně na harmonizaci hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost.


23

Октября


NAKED MOUNTAIN Režie: Tomáš Galásek Czech Republic | 2018 | 27 min Marek Holeček se vrací na bájný Nanga Parbat, aby se společně s Tomášem Petrečkem pokusili o vytyčení nové linie v obávané Rupálské stěně. MENTAWAI - BORN IN THE JUNGLE/ MENTAWAI - ZROZEN V DŽUNGLI Režie: Andras Csapo, Andras Matai Hungary | 26 min Film představuje indonéský kmen, který žije tradičním způsobem. Seznamuje diváka s jejich tetováním, způsoby lovu nebo s komunikací s duchy. WÜRM - THE SCOTLAND JOURNEY Režie: Julien Hudym France | 2.5 min Krátký neverbální film zachycující skotskou krajinu dronem. IN THE DEEP SEA Režie: Brian D. Greene United States | 10 min Film přivede diváka pomocí virtuálního ponoru do podmořského světa ostrova Kokos v Kostarice.

23

Октября


V Hradci Králové se ke společné 13. Muzejní noci připojí celkem pět institucí (muzeí, galerií a expozic). Každá připraví pro návštěvníky samostatný program. Program Muzea východních Čech bude inspirován výstavou „Skloletí: 100 let sklářské školy v Železném Brodě“. Od 18.00 do 24.00 hodin tak kromě možnosti netradiční prohlídky muzea, bude připraven také interaktivní program na Eliščině nábřeží.

23

Октября


Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

23

Октября


První událost Loose Tongue Booking  je tady! Hlásím že ke konci října to bude v Klubu č.p.4 hlasitější. Tyhle tři kapely pohromadě zkrátka chcete slyšet a bude to stát za to!

23

Октября


Taneční 9.10. a 23.10.2020 budou přeloženy, nové termíny budou upřesněny.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Vážení frekventanti kurzu tance a společenské výchovy mládeže,

přicházíme s informacemi, které Vám pomohou zorientovat se v dění, které nás čeká a nemine : Kurzy tance a společenské výchovy v královéhradeckém Adalbertinu mají bohatou tradici a jsou vedeny na vysoké společenské úrovni. Veškeré obavy rozhodně nechte stranou, jelikož společenský tanec slouží především k pobavení.
Oblečení ovšem zvolte navýsost vhodné pro tuto společenskou událost. Pánové společenský oblek, bílou nebo jednobarevnou košili, motýlka nebo vázanku a společenskou obuv. Vhodnou a vítanou pomůckou jsou bílé rukavičky (nejsou však podmínkou). Dámy pak zvolí na vyučovací lekce společenské šaty nebo sukně a halenky, na Prodloužené lekce a na závěrečný Věneček je žádoucí slavnostnější večerní oblečení.

Zahajovací lekce se uskuteční v pátek 4. září 2020. Od 18:00 hodin bude v přísálí Velkého sálu probíhat prezence účastníků kurzu, na níž každý přihlášený obdrží průkazku frekventanta kurzu se svým jménem na základě prokázání své totožnosti. V 19:00 hodin ve Velkém sále přivítají budoucí tanečníky taneční mistři TOMÁŠ A KATEŘINA CHMELOVI.

Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky.

23

Октября


Hra o nehybnosti a bezvýchodnosti podle Davida Drábka v režii Josefa Jana Kopeckého.

23

Октября


EVEREST - NAJŤAŽŠIA CESTA/ EVEREST - THE HARD WAY Režie: Pavol Barabáš Czech Republic | 2020 | 52 min Dá se nejtěžší cesta na Mount Everest vylézt alpským stylem? Chris Bonington ji nazval The Hard Way a vyjářil se, že je to nemožné. Pro čtyři slovenské horolezce je to výzva. V roce 1988 nastupují do jihozápadní stěny Everestu, z které není návratu... ŽRALOCI JEN NA NÁDECH Režie: Světlana Jägerová Czech Republic | 2020 | 8 min Film o žralocích natočených freedivery v různých mořích. EXPLORING NEPAL Režie: RYKEN NEN India | 3 min Krátké putování po Káthmándú, Pokhaře a národním parku Chitwan v Nepálu. THE KFC Režie: Richard Sidey New Zealand | 15 min Parta novozélandských paraglidistů se chystá na seskok z Kilimandžára.

24

Октября


Základní kurz Nordic walkingu v hradeckých lesích

24

Октября


Auparťáčci, také chcete být astronautem a podívat se do dalekého kosmu? Tak se s námi vydejte na průzkum vesmírné stanice, nahlédněte pod ruku astronautům a zkuste si vytvořit vlastní model kosmické lodi. Mozkové závity prověří znalostní kvíz o ceny.

24

Октября


Obchod módou Odehnal přesunul svoji dvanáctou benefiční módní show na 24. 10. 2020 od 19.00 hodin. Těšit se můžete na svěží nositelnou módu pro nadcházející barevný podzim a jiskrnou zimu, neotřelé kulturní doprovodné programy, skvělý catering a celkově příjemnou atmosféru této večerní akce. V reprezentativní prostorách PETROF Gallery si užijete i krásné klavírní tóny zde vyrobeného nástroje, v podání mladého svérázného umělce. Večer se koná pod záštitou paní Mgr. Zuzany Petrofové Ceralové.

25

Октября


PŘEDSTAVENÍ BUDE PŘELOŽENO! HLEDÁ SE NOVÝ TERMÍN!
Původní termín akce 20.4. 2020. vstupenky zůstávají i nadále v platnosti!
autor: John Graham
režie: Petr Kracík
produkce: Nord Production
hrají: Lukáš Langmajer, Miluše Bittnerová nebo Jarka Starková, Daniel Rous, Hana Čížková, Jan Antonín Duchoslav nebo Ivo Kubečka, Tomáš Juřička nebo Ivo Kubečka a Gábina Hyrmanová
Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konversačním humorem. Co všechnu se může stát, když milence ve vaně znehybní pořádný HEXENŠUS !

25

Октября


PŘEDSTAVENÍ BUDE PŘELOŽENO! HLEDÁ SE NOVÝ TERMÍN!
Původní termín akce 20.4. 2020. vstupenky zůstávají i nadále v platnosti!
autor: John Graham
režie: Petr Kracík
produkce: Nord Production
hrají: Lukáš Langmajer, Miluše Bittnerová nebo Jarka Starková, Daniel Rous, Hana Čížková, Jan Antonín Duchoslav nebo Ivo Kubečka, Tomáš Juřička nebo Ivo Kubečka a Gábina Hyrmanová
Klasický manželský trojúhelník řádně opepřený anglickým konversačním humorem. Co všechnu se může stát, když milence ve vaně znehybní pořádný HEXENŠUS !

26

Октября


Jan Novák je česko-americký spisovatel, který napsal víc knih anglicky než česky. Žil téměř 40 let v Chicagu, kde vystudoval The University of Chicago, a získal dvě Ceny Carla Sandburga za knihu roku: Milionový jeep (1985) a Komouši, grázlové, cikáni, fízlové & básníci (1985). Za svůj „pravdivý román“ o rodině Mašínových Zatím dobrý (2004) získal Magnesii Literu a za román Děda (2006) Cenu Josefa Škvoreckého. S Milošem Formanem napsal jeho autobiografii Co já vím (1992), která byla přeložena do 22 jazyků. Jeho posledním dílem je literární biografie Kundera, český život a doba.

26

Октября


Narozeninový koncert s hosty na počest Hany Hegerové za doprovodu kapely Petra Maláska.
 • Program Všechno nejlepší, paní H. H.! je sestaven z písní šansonové legendy Hany Hegerové v podání hvězd tuzemské i slovenské scény. V alternacích za doprovodu kapely Petra Maláska a smyčcového kvartetu vystoupí Lenka Nová, Hana Holišová, Petra Hřebíčková, Lucía Šoralová, Jana Lieskovská a Katarína Koščová. Večerem provází Václav Kopta.
 • https://www.ticketportal.cz/event/VSECHNO-NEJLEPSI-PANI-H-H-11604183

26

Октября


NFNKST umožňuje tradičně prezentaci výsledků práce všech typů neprofesionálních komorních a symfonických těles z Čech a Moravy. Jeho posláním je přispět k rozvoji a propagaci tohoto druhu neprofesionální činnosti, která má v Čechách a na Moravě velkou tradici. Festival je koncipován jako bienále.

27

Октября


V roce 1894 je důstojník francouzského generálního štábu Alfred Dreyfus nepravdivě obviněn z velezrady a odsouzen k doživotí. Tato událost vstoupila do historie jako Dreyfusova aféra.

28

Октября


Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice.

Nenechte si ujít příležitost být u toho, když se zvon rozezní do širého okolí svým podmanivým Cééé.

Termíny zvonění v roce 2020:
1. 1. od 18:00 (neveřejné)
9. 4. od 09:30 - Zelený čtvrtek - Missa christmatis - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
12. 4. od 11:50 - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
31. 5. od 17:50 - Slavnost seslání Ducha Svatého - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
3. 7. od 18:00 - Výročí bitvy na Chlumu 1866
28. 8. od 18:00 - Svátek sv. Augustina - spojeno s CEREMONIÁLEM ZVONÍKŮ, který se uskuteční před slavnostním zvoněním. V 17 hodin projde od Adalbertina k Bílé věži průvod hradeckých zvoníků v renesančních kostýmech.
5. 9. od 10:00 - Slavnosti královny Elišky
28. 9. od 10:00 - Den české státnosti
28. 10. od 09:00 - Den vzniku samostatného československého státu
30. 10. od 18:00 - Výročí posvěcení katedrály sv. Ducha
17. 11. od 18:00 - Den boje studentů za svobodu a demokracii
24. 12. od 23:30 - Slavnost narození Páně

Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění.
Počet účastníků omezen na 15.

Je možnost zakoupení dárkové poukázky (pouze v infocentru na Eliščině nábřeží a na Bílé věži).

28

Октября


Chcete vidět nejhezčí běžecké místa v centru Hradce Králové? Tak zkuste první závod typu RUN (lehčí obtížnost překážek a kratší vzdálenost) v roce 2020. Chceš vyzkoušet překážkový běh? Tak teď nebo nikdy!

28

Октября


Projdeme se výstavou upomínající na stoleté výročí vzniku československé armády Povídání ve výstavě bude určeno rodinám s dětmi. Po prohlídce vás zavedeme do prvorepublikové školní třídy a otestujeme vaše znalosti v zábavném kvízu. čeká vás i drobné vyrábění. Domů si odnesete papírové vojáčky podle originálních prvorepublikových vystřihovánek.

28

Октября


Oslavte významný státní svátek s legionáři, kteří se nejvíce zasloužili o vznik ČSR. Letos si také připomínáme 100. výročí přijetí čsl. ústavy a vznik jednotné čsl. armády. Těmto událostem se věnuje aké samostatná výstava. Projděte ji s doprovodem autora Mgr. Jana Hrubeckého. Události, které popisuje uvidíte také na unikátních filmových záběrech s komentářem. Zborov, Doss Alto Terron - tři legendární bojiště čs. legií. Jak vypadají dnes? Odpovědi dají členové Československé obce legionářské - jednoty Hradec Králové, kteří se zúčastnili poutí na tato bojiště.

28

Октября


Srdečně Vás zveme na speciální komentovanou prohlídku s Ing. arch. Janem Faltou, vedoucím odboru památkové péče magistrátu města Hradec Králové.

Prohlídka se uskuteční u příležitosti státního svátku Den vzniku samostatného československého státu a zároveň symbolicky v den, kdy byl v roce 1935 dřevěný kostelík v Hradci Králové slavnostně otevřen.

Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky.

28

Октября


Slavnostní koncert ke dni vzniku
samostatného československého státu
JANÁČEK LAŠSKÉ TANCE
DVOŘÁKSYMFONIE Č. 9 – „Z NOVÉHO SVĚTA“
Filharmonie Hradec Králové
Stanislav Vavřínek dirigent
Koncert je součástí Hradeckého memoriálu 2020

29

Октября


Přednáška přiblíží životní osudy Alžběty (Elišky) Rejčky, první české královny, jejímž sídelním městem se stal Hradec Králové. Alžběta Rejčka žila v napjaté době, rámované vymřením dynastie Přemyslovců a nelehkým nástupem nové vladařské dynastie Lucemburků. V mnoha ohledech nonkonformní žena se často neváhala postavit nepřízni osudu, a i proto se její jméno zapsalo trvale do české historie. Zůstalo však za ní více než jen barvotiskový romantický obraz pobuřující lásky s nejmocnějším šlechticem své doby, Jindřichem z Lipé. Od smrti „hradecké královny“, jak byla Rejčka nazvána již současníky, letos uplyne 685 let. Přednáška je součástí regionální kampaně Regionální osobnosti. Přednáška se koná v učebně č. 2 v 5. NP.

29

Октября


Chcete se dozvědět, jak přivolat zdravotnickou záchrannou službu? Co je pro operátory tísňové linky nejtěžší? Kdy nevolat 112? Proč některé sanitky nehoukají? Jak vznikla a funguje mobilní aplikace Záchranka? Co nás čeká v budoucnu s rozvojem telemedicíny? Odpovědi dostanete v přednášce zdravotnických operátorů Vladimíra Šváby a Filipa Maleňáka.

29

Октября


Velký knižní čtvrtek a akce, které jej provázejí již poosmnácté zpestří kulturní dění v České republice. Domácí a světová beletrie, pokračování úspěšných sérií, krimi, populárně-naučná literatura i literatura faktu, poutavé vzpomínky, inspirativní knížky pro děti a mládež… V TOP šestnácti titulech, které určitě stojí za pozornost, tentokrát převažují knihy tuzemských autorů. Pozvání na pořad přijali: Václav Cílek, Martin Řezníček, Zdeněk Zikmund a David Zábranský. Moderuje Petr Vizina.

30

Октября


Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?

30

Октября


Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice.

Nenechte si ujít příležitost být u toho, když se zvon rozezní do širého okolí svým podmanivým Cééé.

Termíny zvonění v roce 2020:
1. 1. od 18:00 (neveřejné)
9. 4. od 09:30 - Zelený čtvrtek - Missa christmatis - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
12. 4. od 11:50 - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
31. 5. od 17:50 - Slavnost seslání Ducha Svatého - ZRUŠENO (vstupenky lze vrátit v hradeckých infocentrech)
3. 7. od 18:00 - Výročí bitvy na Chlumu 1866
28. 8. od 18:00 - Svátek sv. Augustina - spojeno s CEREMONIÁLEM ZVONÍKŮ, který se uskuteční před slavnostním zvoněním. V 17 hodin projde od Adalbertina k Bílé věži průvod hradeckých zvoníků v renesančních kostýmech.
5. 9. od 10:00 - Slavnosti královny Elišky
28. 9. od 10:00 - Den české státnosti
28. 10. od 09:00 - Den vzniku samostatného československého státu
30. 10. od 18:00 - Výročí posvěcení katedrály sv. Ducha
17. 11. od 18:00 - Den boje studentů za svobodu a demokracii
24. 12. od 23:30 - Slavnost narození Páně

Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění.
Počet účastníků omezen na 15.

Je možnost zakoupení dárkové poukázky (pouze v infocentru na Eliščině nábřeží a na Bílé věži).

30

Октября


Prodloužené 16.10. a 30.10.2020 budou přeloženy, termíny bude upřesněny.
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Vážení frekventanti kurzu tance a společenské výchovy mládeže,

přicházíme s informacemi, které Vám pomohou zorientovat se v dění, které nás čeká a nemine : Kurzy tance a společenské výchovy v královéhradeckém Adalbertinu mají bohatou tradici a jsou vedeny na vysoké společenské úrovni. Veškeré obavy rozhodně nechte stranou, jelikož společenský tanec slouží především k pobavení.
Oblečení ovšem zvolte navýsost vhodné pro tuto společenskou událost. Pánové společenský oblek, bílou nebo jednobarevnou košili, motýlka nebo vázanku a společenskou obuv. Vhodnou a vítanou pomůckou jsou bílé rukavičky (nejsou však podmínkou). Dámy pak zvolí na vyučovací lekce společenské šaty nebo sukně a halenky, na Prodloužené lekce a na závěrečný Věneček je žádoucí slavnostnější večerní oblečení.

Zahajovací lekce se uskuteční v pátek 4. září 2020.
Od 18:00 hodin bude v přísálí Velkého sálu probíhat prezence účastníků kurzu, na níž každý přihlášený obdrží průkazku frekventanta kurzu se svým jménem na základě prokázání své totožnosti. V 19:00 hodin ve Velkém sále přivítají budoucí tanečníky taneční mistři TOMÁŠ A KATEŘINA CHMELOVI.

Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky.

30

Октября


Příběh člověka, který se rozhodl brát šílenství okolního světa jako inspiraci, v režii Josefa Jana Kopeckého.

30

Октября

31

Октября


Pro značný ohlas veřejnosti z předchozích let přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu. V sobotu 7. března se můžete vypravit v letošním roce poprvé na pěší zónu v ulici Letců vedle OC ATRIUM. Tam budete moci mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do 31. října. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Termíny farmářsko potravinářských trhů v roce 2020:


31. října
Na shledanou v březnu 2021.

31

Октября


7. ročník zážitkového běhu městem Hradec Králové. NN NIGHT RUN 10 km a charitativní AVON BĚH 5 km na podporu boje proti rakovině prsu. Start/cíl Masarykovo náměstí. Odpolední závody dětí 211 Kids Cup a nezávodní rodinné běhy Family Run. Všichni účastníci získávají překrásné medaile v cíli a krásné dárky. Přihlášky na http://www.night-run.cz Staň se noční šelmou.....

31

Октября


Představení přeloženo z 18. 4. 2020. Vstupenky zůstávají v platnosti nebo je lze vrátit v místě zakoupení do 30.6. 2020.

Pořadatelem ace je Sokolská župa Orlická
Děj Našich furiantů je zasazen do jihočeské vesnice a odhaluje velmi rozšířenou povahu české kotliny. Furiantství. Bohužel, není to však vlastnost, na níž bychom měli být hrdí. Ukrývá v sobě notnou dávku ztráty myšlení. Statická tvrdohlavost nemá jasné východisko. Vlastně žádné. Ale v určitém ohledu mají furiantské situace v sobě i kus humoru a směšných momentů. Komedie Ladislava Stroupežnického Naši furianti, která měla premiéru v květnu roku 1887 na jevišti Národního divadla je inscenována už od jejího prvního uvedení každou hereckou generací. Téma tohoto vpravdě národního díla je věčné. Pro maličkost jsme schopni zatratit vše, co jsme budovali, abychom se nakonec uklidnili a zjistili, že je to vlastně všechno hloupost, která by nás přivedla i na mizinu. Zajímavým pohledem do historie je i to, že v předloze Stroupežnického řeší obecní výbor obce Honice "zásadní" problém. Volbu ponocného a autorství paličského listu. Zdánlivá hloupost, ale ve své podstatě vážná věc. Analogie na dnešní dobu a způsob volby dává tušit, že lidstvo je nepoučitelné a že v dalších desetiletích, ne-li ještě déle se aktuálnost Našich furiantů neztratí.

31

Октября


V 15.30 bude zahájen strašidelný večer v Jiráskových sadech. Připravili jsme pro vás osvětlený okruh dlouhý cca 600 m. Dětem budou na cestu svítit svíčky. 8 strašidel bude procházet, tancovat,skákat a celkově dovádět. Naším cílem je, aby děti nasály atmosféru místa a tajemna. Nechceme nikoho vystrašit k smrti. Strašidla budou přátelská. U každého strašidla bude cedulka s názvem, speciálními schopnostmi a úkolem/hádankou. Na každé dítě čeká sladká odměna. Letos se můžete opět těšit na ohnivou show. Časy ohnivých vystoupení: 16.30, 17.00, 17.30 a 18.00.

31

Октября


Jedinečné koncerty nestárnoucí rockové legendy české hudební scény. Skupina Olympic zahraje skladby z posledních čtyř alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků, Souhvězdí romantiků a Trilobit. Samozřejmě že dojde i na největší hity.
Facebook

© 2020 Kostel sv. Mikuláše - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech